24 Nisan 2014 Perşembe | 16 Yazar 7 kategori 267 Haber

Hamilelikte Bulantıyı Geçirme Yolları

Kasım 25, 2012 | Gebelik / Doğum | Fulya Ay
Haberi Oyla

Hamilelikte Bulantıyı Geçirme Yolları

Bulantı ve kusma anne adaylarının hamilelik döneminde en şikayetçi konulardandır.Hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren mutluluk yaşayan anne adaylarının karşısına kötü bir şekilde çıkıyor.Hamilelik dönemi boyunca peki bu bulantı ve kusmaları önlememizin bir yolu var mı ?

6. haftadan itibaren bebekteki hormonal değişimin kaynaklanmasından dolayı anne adayları 6. haftadan sonra bulantı ve kusma belirtilerini gösterir.Sabah uyanmayla başlar ve gün içinde de bulantı ve kusma sizi bırakmaz.

İştahsızlık, midede yanma ve reflü belirtileri de hamilelikte görülen etkilerdir.Vitamin ve mineral kaybından dolayı anne adaylarında halsizlik ve yorgunluk gözlenir.11. haftadan sonra bu etkiler azalma gösterir.

İşte bu bulantı sorununu azaltmak için bazı öneriler ;

Fındık, az tuzlu veya tuzsuz leblebi aralarda yemek faydalı oluyor.Anne adayları yedikleri besini iyice çiğnemeden yememelidir.Şekerli içecekler bulantıyı artırır ve bu nedenle şekerli içeceklerden uzak durulması gerekir.Bulgurun mide asitini emmesi bir özelliğinin bulunmasından bulgur içeren yemekleri tüketmeye dikkat edin.

Son olarak da giyiminize dikkat edin.Yüksek belli ve mideneze baskı yapan giyecekleri giymekten kaçının.

Etiketler:gebelıkte mıde bulantısını gecırmenın yolları

Doktora Sor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Hamilelikte Bulantıyı Geçirme Yolları benzer konular